با سلام ...داشتم به دنبال راهکاری می گشتم که بتونم دانش آموزای بی انضباطم رو اصلاح کنم و خلاصه کلی این در و اون در تا به این نتیجه رسیدم براشون یک برگه درست کنم که ساعت انجام تکالیف و ساعت خواب رو در اون توسط اولیا یادداشت کنن...

 همینطوری یک دفعه به وبلاگ همکار خوبمون خانم سپیدار برخوردم و خلاصه دیدم ایشون یه جدول خیلی باحال درست کردن...

دیگه من حرفی ندارم فقط مطلب وبلاگ ایشون رو با درج منبع در ذیل براتون آوردم...


جدول انضباطی:

هر سال اولیایی داشتم که از زمان و نحوه ی تکلیف انجام دادن و یا ساعت خواب بچه هاشون ناراضی بودن. برای رفع این مورد جدولی طراحی کردم که صفحه ی اول دفتر مشق بچه ها می چسبونم.

 

هر دانلود یک صلوات

تو این جدول اولیا باید :

1- علامت بزنند بچه هاشون تکالیفشون رو قبل از غروب آفتاب انجام دادند یا بعد از غروب ؛ و یا ساعت اتمام تکالیف رو بنویسند . (قانون کلاس ما انجام تکالیف خونه زیر نظر خورشید خانومه!)

2- به موقع یا دیر وقت خوابیدن بچه ها رو علامت بزنند .(قبلا ساعت گذاشته بودم - قبل از9 و بعد از 9) ولی دیدم شرایط خانواده ها با هم فرق می کنه و برای بعضی ها - مثلا به علت شغل پدر خانواده - امکان زود خوابیدن و یا حتی تعیین ساعت وجود نداره. بنابراین تصمیم گرفتم تعیین موقع مناسب خواب بچه ها رو به عهده ی خود والدین بگذارم .)

3 - با خط خودشون بنویسند از "دخترم/پسرم راضی هستم" و یا "به علت ... راضی نیستم."

سال گذشته چند نفر از بچه ها خودشون علامت میزدند! برای همین این گزینه رو هم گذاشتم تا اولیا چیزی با خط خودشون بنویسند تا بچه های ناقلا خودشون علامت نزنند!

4 - روز بعد موقع دیدن تکالیف اگه ساعت انجام تکالیف و خواب خوب باشه و اولیا هم راضی باشند و در ضمن تکالیف هم درست انجام گرفته باشه ، تو قسمت "نتیجه" یه ستاره می کشم .

5- برای تعداد مشخصی ستاره ، جایزه ای در نظر می گیرم و هر کس به تعداد مورد نظر ، ستاره بگیره ، جایزه دریافت می کنه.

6 - پارسال من و اولیا کلاسم که از نتیجه ی این کار راضی بودیم . ان شاءالله امسال هم مفید باشه!

بی ربط:

برکه در خواب خوشش عاشق ماه است ولی ...

برکه در خاطره ی ماه ، فقط آینه بود

(محمدحسین نعمتی)           

برگرفته از : سپید مشق 3pidmashgh.blog.ir